Poznajemy rodzinę kaw Pellini

pellini top

Każdy z nas lubi pić kawę. Zazwyczaj wybieramy te powszechne, które najbardziej nam smakują takie jak na przykład Lavazza. Nie każdy jednak wie, że jest taka kawa jak Pellini. Jest to produkt o ugruntowanej historii. Jej początki sięgają już 1947 roku, kiedy to rodzinna firma przeszła z uprawy ziół na produkcję kawy. Szybko biznes rozwinął się na całe Włochy a następnie Europę. Aktualnie palarnia Pellini jest piątą, co do wielkości we Włoszech. Dzięki tak bogatej historii powstało kilkanaście odmian kawy. Poznajmy kilka z nich.

Rodzaje kaw Pellini

 

  • Pellini Aroma Oro

Jest to propozycja dla osób lubiących zdecydowany mocny smak kawy. W skład zalicza się ziarna Arabiki 80% oraz Robusty 20%. Dzięki temu aromat jest pełny i wyrazisty, a po zaparzeniu wyczuwalny jest posmak orzecha laskowego. Warto podkreślić, że najlepiej smakuje z mlekiem.

  • Pellini TOP

Jest to mieszanka ziaren Arabiki o pełnym smaku i aromacie. Delikatnie łagodniejsza od Pellini Aroma Oro. Proces palenia jest ściśle przestrzegany, dzięki czemu z ziaren wydobywany jest najlepszy smak i aromat. Zawartość kofeiny jest średnia, więc śmiało można ją spożywać kilka razy dziennie nawet w postaci espresso.

  • Pellini Vivace Espresso Bar

To rodzaj kawy palony średnio mocno. W składzie można znaleźć równomierną mieszankę ziaren Arabiki i Robusty palonych oddzielnie, a sam aromat pozbawiony jest nadmiernej goryczy i kwaskowości. Podobnie jak w kawie Pellini TOP zawartość kofeiny jest średnia, co sprawia, że może być pita nawet kilka razy dziennie oraz idealnie nadaje się na prezent.

  • Pellini Espresso Gusto Bar Cremoso

W przeciwieństwie do swojej poprzedniczki (Pellini Vivace Espresso Bar) jest to mieszanka 70% Arabiki i 30% Robusty. Dzięki takiej kompozycji można uzyskać niepowtarzalne cappuccino czy też latte. Smak kawy można opisać, jako harmonię pomiędzy czekoladową słodyczą a mocniejszym kawowym aromatem. Idealnie nadaje się do domu jak również do ofiarowania komuś w prezencie.

pellini top

Dlaczego akurat kawa Pellini?

Jeżeli chcemy spróbować czegoś nowego i wprowadzić do swojego menu napój o wyraźnym smaku i aromacie to rodzina kaw Pellini wychodzi naprzeciw oczekiwaniom. Wysoka jakość ziaren i profesjonalnie dobrany sposób palenia to gwarancja niepowtarzalnych doznań smakowych!