Na co zwracać uwagę kupując alkomat?

Kupuj tanie alkomaty w Sklep-alkomat.pl

Nie ma wątpliwości, że możliwość korzystania z własnego alkomatu to duża wygoda. Chyba każdy kierowca pijący od czasu do czasu alkohol miał w życiu sytuację, w której nie był pewien, czy może już prowadzić samochód. Dawniej w takich sytuacjach kierowcy czekali, aż będą mieli całkowitą pewność lub ryzykowali jazdę pod wpływem alkoholu. Dzisiaj wątpliwości rozwiewa kilkusekundowe badanie prywatnym alkomatem. Jak znaleźć odpowiednie urządzenie?

Precyzyjny alkomat prywatny

Nie ma wątpliwości, że alkomat, z którego korzystasz, powinien być precyzyjny. Rzecz w tym, iż nie ma sensu wydawać pieniędzy na urządzenie, na którym nie możesz polegać. Kierowcy najczęściej badają swoją trzeźwość, gdy nie są pewni zawartości alkoholu we krwi. Oznacza to operowanie na niskich wartościach, przez co liczy się dokładność nawet co do setnych promila. Warto zatem wybrać alkomat, który wskazuje wynik z dokładnością co do 0,01 promila. Obecnie warunek ten spełnia wiele modeli półprzewodnikowych jak i elektrochemicznych. Niestety alkomaty różnią się pod względem niezawodności. Rzecz w tym, iż niektóre z nich nie w każdej sytuacji wskazują trafny wynik.

Kupuj tanie alkomaty w Sklep-alkomat.pl

Niezawodność alkomatu

Jak już wspomniano, trafność alkomatu to nie wszystko, gdyż liczy się również jego niezawodność w każdej sytuacji. Niestety część urządzeń wskazuje nieprawdziwe wyniki w niektórych sytuacjach. Problemy sprawiają głównie modele półprzewodnikowe niższej jakości. Często są one wrażliwe na wiele innych substancji poza etanolem. Innymi słowy, wystarczy, że chwilę przed pomiarem kierowca zje niewielki posiłek, aby urządzenie wskazało zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, mimo że wcale go tam nie ma. Podobnie działa również nikotyna, stąd też niewskazany jest pomiar po zapaleniu papierosa.

W tym miejscu należy również wspomnieć o tym, iż z czasem każdy alkomat wymaga kalibracji ze względu na rozregulowanie. Niskiej jakości alkomaty rozregulowują się bardzo szybko, przez co wskazują nieprawidłowe wartości. Warto pilnować tego, aby urządzenie było odpowiednio skalibrowane, w przeciwnym wypadku może dojść do sytuacji, w której kierowca będzie polegał na zupełnie niewiarygodnym wyniku pomiaru.

Czy alkomat musi być drogi?

Najtańsze alkomaty z supermarketów zwykle są modelami połprzewodnikowymi, które za każdym razem pokazują nieco inny pomiar. Niemniej jednak istnieje możliwość zakupu tanich alkomatów wysokiej jakości. Kupuj tanie alkomaty w Sklep-alkomat.pl, jeżeli chcesz oszczędzić, jednak nie planujesz rezygnować z wysokiej jakości urządzenia. Oferta sklepu jest bogata, przez co każdy powinien znaleźć coś, co odpowiada jego potrzebom.