Co kupić na Dzień Dziecka?

dzień dziecka

Rozwiązanie złożonego zadania matematycznego czy znalezienie odpowiedzi na trudne egzystencjonalne pytania może i stanowią dla wielu rodziców pewne wyzwanie. Jednak prawdziwa pustka w głowie pojawia się u nich dopiero na kilka dni przed Dniem Dziecka. Co kupić synowi lub córce z okazji ich święta? Jeżeli wyczerpały Ci się pomysły, mamy dwie ciekawe propozycje na oryginalne prezenty dla Twoich dzieci, które są absolutnym hitem na dzisiejszym rynku zabawkarskim!

W kreatywny i rozwojowy sposób

W dobie powszechnej cyfryzacji i postępującej komputeryzacji życia codziennego każda minuta, jaką nasze dziecko spędzi z dala od ekranów telewizora, tabletu czy laptopa jest na wagę złota. Prezent na Dzień Dziecka to często drobny, nieprzemyślany upominek, kupiony w pośpiechu między obowiązkami zawodowymi, a codziennymi zakupami w hipermarkecie. To błąd. Taki prezent powinien zostać rozważnie dobrany przede wszystkim pod kątem wieku dziecka, a także jego zainteresowań i upodobań. Maluchy, zarówno te młodsze, jak i nieco większe, to zazwyczaj prawdziwe wulkany energii, które trudno czasem okiełznać. Które zabawki pomogą ją spożytkować w kreatywny i rozwojowy sposób?

konstrukcje DIY

Miniaturowy świat do samodzielnego urządzenia

Na pewno wszelkie zabawki wymagające wykonywania twórczych czynności manualnych to ciekawy prezent na Dzień Dziecka. Coraz większą popularnością cieszą się obecnie miniaturowe domki do samodzielnego składania DIY (Do It Yourself, zrób to sam), które nie tylko rozwijają małą motorykę u dziecka, ale również pobudzają jego wyobraźnię, uczą cierpliwości i dokładności oraz sprawiają najmłodszym mnóstwo frajdy. Więc, jeśli nie wiesz, co kupić na Dzień Dziecka, konstrukcje DIY to najlepszy pomysł na kreatywne spędzenie czasu ze swoim dzieckiem.

modele stadionów

Najwspanialsze areny sportowe w pokoju Twojego dziecka

Pozostając w sferze zabawek rozwijających różne zdolności i umiejętności maluchów, modele stadionów piłkarskich w formie puzzli 3D to również ciekawy prezent na Dzień Dziecka, który uszczęśliwi zwłaszcza małych entuzjastów sportu i futbolu. Składanie makiety stadionu piłkarskiego w formie przestrzennych puzzli dostarcza mnóstwa kreatywnej zabawy, a efekt końcowy prezentuje się znakomicie. Każdy mały piłkarz będzie zachwycony miniaturowym stadionem ulubionej drużyny w swoim pokoju. Takie konstrukcji będą mu zazdrościć wszyscy koledzy. To pewne!