Folia stretch nie tyko do opakowań. Zobacz, do czego możesz jej użyć!

rodzaje folii stretch

Jeśli jakiś „wynalazek” trafia pod strzechy, oznacza to, że był w pewien sposób rewolucyjny. Tak stało się z folią stretch, która zawojowała branże związane z transportem i pakowaniem. Jakiś czas później weszła do domowego użytku. Trudno wymyślić materiał, który mógłby ją w tym momencie zastąpić.

Specyfikacja folii stretch

Elastyczność, wytrzymałość, termoplastyczność, odporność na niekorzystne warunki zewnętrzne. Te wszystkie cechy sprawiają, że folia stretch jest jednym z najpopularniejszych produktów w kategorii materiałów do pakowania. Śmiało można powiedzieć, że w wielu sytuacjach jest również materiałem niezastąpionym. To głównie polietylen, z którego jest wykonana, pozwala na uzyskanie tak dobrego efektu końcowego. Jej popularność jest wręcz ogromna. Dość wspomnieć, że folia stretch stanowi aż 70% wszystkich produkowanych z polietylenu materiałów foliowych.

Folia stretch Rzeszów

Folia stretch do pakowania

Folii stretch używa się głównie do zabezpieczania przesyłek wielko- i średniogabarytowych. Najczęściej wykorzystuje się ją do stabilizowania materiału, który zamieszczony jest na paletach. Tak przygotowany towar z łatwością można przemieszczać. Co ważne, folia stretch doskonale chroni rzeczy w transporcie – przed wilgocią, brudem, a nawet drobniejszymi zarysowaniami. 

Folia stretch – do czego służy jeszcze?

Używanie folii stretch zostało rozpowszechnione przez branżę pakowniczą i transportową. Tam oczywiście używana jest na wielką skalę. Ale zastosowań dla tego materiału można znaleźć dużo, dużo więcej. Okazuje się również niezastąpiona w domowym czy gospodarczym użytku.

Z domowym użytkiem najczęściej kojarzona jest folia stretch do kontaktu z żywnością. Tutaj nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak z takiej folii korzystać. Ale czy pomyśleliście, jak szerokie zastosowanie może mieć taka folia podczas przeprowadzek? Mowa nie tylko o owijaniu mebli, zabezpieczaniu ich tapicerek itd. Jeśli nie macie wystarczająco dużej ilości kartonów czy toreb, w folię można zbiorczo zawinąć mnóstwo przedmiotów. Szczególnie dobrze sprawdzi się przy zabezpieczeniu miękkich rzeczy – np. pościeli, a nawet ubrań.

Folia stretch przyda się również pasjonatom ogrodnictwa. Wystarczy owinąć nią ramki i mamy gotowe „okna” do inspektu roślinnego. Inny pomysł to zabezpieczanie małych, otwartych konstrukcji, a nawet tarasów np. przed śniegiem, deszczem. Wystarczy zamocować ją jako tymczasowe „ściany” pomiędzy pionowymi elementami.

Rodzaje folii stretch

Jaką folię stretch wybrać do domowego użytku? Tutaj najważniejsza będzie grubość materiału. Ta standardowa – 23 mic – zapewne wystarczy. Ale na rynku można znaleźć także folię o lepszych parametrach. Jeśli potrzebujemy zabezpieczyć coś przed okiem ciekawskich, możemy sięgnąć po doskonale maskującą, kolorową folię stretch. Pamiętajmy, że folia stretch podlega recyclingowi. Zadbajmy, by po zużyciu znalazła się w kontenerze na segregowane odpady.