Czy pracodawca powinien zapewnić wodę pracownikowi?

producent wody mineralnej

Każdego dnia człowiek powinien pić około 2-3 litrów wody. Biorąc pod uwagę, że spędzamy w pracy 8 h dziennie powinniśmy nawadniać się także podczas wykonywania obowiązków. Nasuwa się pytanie czy pracodawca powinien zapewniać pracownikom wodę?

Jak zapewnić odpowiednie warunki pracy pracownikowi

Pracownicy wykonujący pracę na zewnątrz, przy temperaturze 25 stopni Celsjusza lub w pomieszczeniach gdzie przekracza 28 stopni Celsjusza powinni być zaopatrzeni przez szefa w wodę. Dostęp do niej powinien być nieograniczony tak aby każdy mógł wziąć tyle ile chce.

producent wody mineralnej

Jeżeli pracodawcy zależy aby pracownicy byli wydajni w upalne dni powinni otrzymywać wodę mineralną, aby mogli się odpowiednio nawodnić. Jak pracodawca może zapewnić stały dostęp do wody? Odpowiedzią na to pytanie może być producent wody mineralnej Staropolska. Firma dostarcza palety wody wprost do placówek, które je zamówiły. Dzięki czemu pracownicy mogą śmiało korzystać z wody mineralnej gazowanej oraz niegazowanej znajdującej się w praktycznych butelkach plastikowych.

Ile wody powinien dostać pracownik?

Przepisy prawa pracy dokładnie nie regulują tego ile wody ma otrzymać pracownik. Powinna to być ilość która zaspokoi w pełni jego zapotrzebowanie. Potrzeby są jednak zróżnicowane. Pracownik biurowy ma mniejsze zapotrzebowanie od osoby pracującej na budowie podczas upałów. Dostęp do wody mineralnej powinien być jednak nieograniczony a sama woda musi być w miejscu łatwo dostępnym dla każdego.

Woda butelkowana czy z dystrybutora

Woda butelkowana jest praktycznym i higienicznym rozwiązaniem. Producent wody mineralnej Staropolska zapewnia wszystkie swoje produkty w plastikowych butelkach, dzięki czemu nadają się do biura oraz na budowę. Tego typu woda jest również wygodna podczas pracy przy komputerze. Trudniej ją rozlać i uszkodzić sprzęt. Natomiast dyspozytor idealnie sprawdza się w poczekalniach gdzie osoby oczekujące na swoją kolej chętnie napiją się kubka chłodnej wody aby ukoić pragnienie. Zdrowe miejsce pracy to podstawa.