Chcesz mieć pewną pracę po studiach? Wybierz Transport-Spedycję-Logistykę na UTH w Warszawie

Transport-Spedycja-Logistyka

Od lat wiadomo, że Polska jest absolutnym europejskim liderem w branży transportowej, zwłaszcza jeśli chodzi o transport kołowy. Zajmujące się nim firmy rozwijają się w ogromnym tempie i to mimo bardzo silnej konkurencji ze strony państw Unii Europejskiej. Jedyne, co może stanąć na drodze ich rozwoju, to brak wyspecjalizowanych pracowników. O to już jednak dbają polskie uczelnie, na czele z Uczelnią Techniczno-Handlową im. H. Chodkowskiej w Warszawie.

Polska transportem kołowym stoi

O ogromnej przewadze, jaką polskie firmy zajmujące się transportem kołowym zaczęły zyskiwać nad swoimi europejskimi konkurentami, mówi się głośno od co najmniej kilku lat. Przewaga ta jest wypadkową kilku czynników, które zadecydowały o tak mocnej pozycji polskiej branży transportowej na rynku europejskim. Przede wszystkim jest to zasługa bardzo dużej zaradności polskich przedsiębiorców, którzy z łatwością potrafią przystosować się do zmieniających się realiów i odpowiednio wykorzystują każdą nadarzającą się możliwość nawiązania współpracy z nowymi kontrahentami.

Transport-Spedycja-Logistyka
Transport-Spedycja-Logistyka

Oczywiście jednak firma to przede wszystkim ludzie, pracownicy, którzy w branży transportowej cenieni są w sposób szczególny. Polscy specjaliści zajmujący się transportem kołowym nie tylko nie ustępują w niczym swoim kolegom z Zachodu, ale w wielu elementach zwyczajnie ich przewyższają. Jest to efekt nie tylko pewnego szczególnego zbioru cech, ale i przygotowania teoretycznego oraz praktycznego. To właśnie o to przygotowanie od jakiegoś czasu zaczęły dbać polskie uczelnie, na czele z Uczelnią Techniczno-Handlową im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie, która prowadzi studia na kierunku Zarządzanie z niezwykle ważną i wartościową specjalnością Transport-Spedycja-Logistyka (TSL).

Praca czeka na absolwenta

Jak podkreślają sami przedsiębiorcy zajmujący się prowadzeniem firm z branży transportowej, jedynym prawdziwym problemem mogącym przyczynić się do spowolnienia dotychczasowego tempa rozwoju jest brak odpowiedniej ilości wykwalifikowanych kadr. Aby kadry te pozyskać, firmy te podjęły współpracę m. in. z wymienioną już Uczelnią Techniczo-Handlową w celu zapewnienia studentom specjalności Transport-Spedycja-Logistyka odpowiedniej wiedzy praktycznej i stałego kontaktu ze specjalistami, którzy posiadają odpowiednio duże doświadczenie w tym zwodzie.

Absolwenci tej i podobnych specjalności po ukończeniu studiów mają praktycznie zagwarantowaną pracę u jednego z największych przewoźników w kraju. Łączy się to oczywiście nie tylko z bardzo atrakcyjnym wynagrodzeniem, ale również z perspektywą szybkiego rozwoju i wynikających z tego możliwości awansu.