Klasyka kobiet – czarne szpilki

szpilki czarne zamszowe

Każda kobieta uwielbia czuć się elegancko i komfortowo. Do swej stylizacji codziennego życia często dobierze klasyczny dodatek, jakim są czarne szpilki. Dlatego w szafie każdej kobiety powinny znaleźć się elegancki czarne szpilki.

Klasyczne czarne szpilki

Obok małej czarnej w szafie powinny znaleźć się klasyczne czarne szpilki. Jest to podstawa kobiecej garderoby, gdyż można je założyć na różnego rodzaju wyjścia. Szpilki te są podstawą tworzenia stylizacji zarówno wyjściowej jak i na co dzień. Są uniwersalne, dlatego będą zawsze bardzo dobrze współgrały z każdym stylem ubrania. Czarne szpilki można założyć zarówno do eleganckiej sukienki, kostiumu bądź kombinezonu, a nawet jeansów zestawionych z bluzką. Wśród nich można wyszukać różne rodzaje tego obuwia. Przyjrzyjmy się kilku z nich.

szpilki czarne lakierowane

Czarne szpilki skórzane

Często stojąc przed półkami sklepowymi zastanawiamy się, z jakiego tworzywa wybrać szpilki. Dylemat zawsze mamy pomiędzy skórą naturalną a zamszem. Czarne szpilki skórzane gwarantują nam wygodę, komfort oraz stylowy wygląd przez bardzo długi czas. Zaletą skórzanych szpilek jest to, że skóra jest miękka, przepuszcza powietrze oraz dopasowuje się do naszego kształtu stóp. Ponadto materiał ten wchłania wilgoć, nie pęka i nie kruszy się. Wśród czarnych szpilek skórzanych ostatnio bardzo modne są szpilki czarne lakierowane. Cechują się gładką, połyskującą powierzchnią. Prezentują się znakomicie, ale są bardzo podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, gdyż są one bardzo delikatne. Często wśród pań wybierane są czarne szpilki zamszowe. Ten materiał należy do skór szorstkich. Jest on bardzo modny wśród młodych pań. Jednak na materiale tym pozostają nieładne plamy, struktura zamszu traci swoją mechatość oraz materiał ten bardzo szybko chłonie wilgoć.

Szpilki czarne z paskiem

Ostatnim hitem mody są szpilki czarne z paskiem. Dodatek ten urozmaica wygląd klasycznych czarnych szpilek oraz wyszczupla optycznie stopę. W sprzedaży można znaleźć szpilki czarne, które posiadają paski oplatające kostkę bądź krzyżujące się na wysokości śródstopia. Czarne szpilki z paskiem są bardzo kobiece i bardzo dobrze prezentują się z prostymi, jednolitymi stylizacjami.

Jak widzimy rodzajów czarnych szpilek mamy wiele. Mogą one różnić się między sobą pod wieloma względami. Również mogą posiadać kolorowe dodatki czy naszycia. Jak wiele jest pań na świecie, tak wiele gustów i guścików. Każda z nas ma własny styl oraz pogląd na to jak powinny wyglądać te klasyczne czarne szpilki.