Narzędzia ręczne – gdzie są stosowane i jak je wybierać?

narzędzia ręczne

Narzędzia ręczne pomimo wciąż postępującego rozwoju stanowią elementy niezbędne nie tylko w domu, ale także w wielu firmach i warsztatach. Jednak aby zapewnić sobie odpowiednie, warto wiedzieć, które narzędzia ręczne będą najbardziej przydatne do konkretnej pracy.

Co do domu, a co do firmy?

Wybierając narzędzia ręczne z przeznaczeniem do wykonywania drobnych prac remontowych w domu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich uniwersalność. Do podstawowych zalicza się takie jak młotki, śrubokręty, obcęgi i wiele podobnych. Dobrze wybrana ich wielkość sprawia, że przy ich pomocy można wykonać wiele prac. Na przykład młotki, chyba najczęściej spotykane narzędzia ręczna to nie tylko szeroka gama ich wielkości, ale także rodzajów. Jego waga i wielkość powinny być dostosowane do wykonywanych prac. O ile w firmach, zwłaszcza budowlanych najczęściej konieczne jest posiadanie kilku ich rodzajów, o tyle w domu z powodzeniem może wystarczyć jeden, niezbyt duży młotek.

narzędzia ręczne

W zestawach czy oddzielnie

Na rynku znaleźć można zestawy, w których producenci oferują różnorodne narzędzia ręczne. Mogą one zawierać różne narzędzia, jak też jeden ich typ w wielu rozmiarach. Dobrym przykładem są na między innymi zestawy śrubokrętów. Niezwykle często sprzedawane są one w walizkach lub odpowiednich opakowaniach, dzięki czemu bez problemu można je nie tylko przechowywać, ale także bezpiecznie przenosić. Dużą popularnością cieszą się one nie tylko w domu, w wielu firmach są nabywane jako jedne z wygodniejszych i praktyczniejszych narzędzi.