Pięć głównych zalet innowacyjnego systemu płatności on-line

Obecnie za zakupy w Internecie można płacić na kilka różnych sposobów, np. standardowym przelewem bankowym, gotówką za pobraniem, kartą płatniczą lub z wykorzystaniem systemów szybkich płatności internetowych (pay-by-link). To właśnie ta ostatnia opcja zyskuje sobie wśród kupujących coraz większą popularność. W czym tkwi sukces płatności internetowych?

Trudne początki

Z roku na rok coraz większa liczba Polaków decyduje się na dokonywanie płatności on-line. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie dla osób ceniących sobie wygodę i bezpieczeństwo transakcji. Po raz pierwszy idea wprowadzenia płatności internetowych pojawiła się w latach 90-tych XX wieku w momencie, gdy Internet był jeszcze w powijakach. Wówczas jednak dostępne systemy transakcyjne nie były w stanie sprostać oczekiwaniom rynku, a także uczestników transakcji bezgotówkowych. Dopiero po 30. latach system płatności online zaczął w pełni spełniać swoją funkcję i stał się ulubioną formą dokonywania transakcji bezgotówkowych dla wielu osób robiących zakupy za pośrednictwem Internetu.

Zalety systemu płatności online

Płatności on-line to obecnie jedna z szybkich, niezawodnych oraz bezpiecznych form wykonywania transakcji bezgotówkowych za pośrednictwem Internetu. Taka forma płatności ma bardzo wiele zalet, dla których warto ją wdrożyć w każdym sklepie internetowym. Prześledźmy je na przykładzie innowacyjnego systemu Paybynet, opracowanego i udostępnionego przez KIR.

Po pierwsze, system pozwala na bezpośrednią płatność elektroniczną, a więc prosto z konta bankowego osoby kupującej na konto bankowe sklepu internetowego, w którym ta osoba dokonała zakupów. Podczas takiej transakcji KIR, jako operator nie ma żadnego kontaktu z pieniędzmi sklepu internetowego na jakimkolwiek etapie prowadzonej transakcji.

Po drugie, system pozwala na dokonywanie przelewów w schemacie 1:1, czyli pieniądze spływają na konto bankowe sklepu pojedynczo i w całości, a tym samym nie ma kłopotów z rozksięgowywaniem przelewów zbiorczych oraz dostosowaniem płatności do indywidualnych zamówień.

Po trzecie, dzięki systemowi transakcje bezgotówkowe są wykonywane w pełnej wysokości, a więc KIR nie pobiera z góry prowizji za dokonanie transakcji on-line. Pozwala to na wpłacenie na konto sklepu internetowego 100 proc. należnej wartości za sprzedany/kupiony towar, a faktura za usługę wystawiana jest dopiero pod koniec danego miesiąca.

Po czwarte, system pozwala w pełni zachować tajemnicę handlową, a mianowicie, dzięki możliwości bezpośredniego dokonywania płatności KIR nie zapisuje danych osobowych osób kupujących on-line, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie prowadzonych transakcji w Internecie.

Po piąte, system zapewnia możliwość dokonywania transakcji w trybie 24/7/365, a cały proces, łącznie z wypłatą należności, przebiega w sposób automatyczny, czyli nie wymaga dodatkowej obsługi przez sklep internetowy. Wszelkie środki przelane na konto sklepu internetowego pojawiają się na rachunku właściciela podczas najbliższej sesji rozliczeniowej.