Nowoczesne rozwiązania we wnętrzach z gniazdami podłogowymi elektrycznymi

gniazda podłogowe

Gniazda podłogowe elektryczne to pomysłowe i bardzo potrzebne rozwiązanie. Dają one możliwość korzystania ze źródeł energii umieszczonych w podłodze w określonych miejscach. Jest to funkcjonalny sposób na dostęp do źródeł zasilania dla biur, o dużej przestrzeni ze sporą ilością sprzętów elektronicznych. Dzięki temu można zmniejszyć zbyt dużą ilość okablowania, osiągnąć większą estetykę wnętrz.  Producenci puszek podłogowych wychodzą naprzeciw potrzebom nowoczesnych budynków i stosują coraz to nowocześniejsze technologie.

Możliwości jakie można osiągnąć dzięki puszkom podłogowym

Puszki podłogowe idealnie maskują wszystkie źródła energii. W nich umieszcza się gniazda elektryczne, gniazda HDMI, komputerowe. Florbooxy dodatkowo zabezpieczone są przed wilgocią i ewentualnymi uszkodzeniami. Na zewnętrzną stronę puszki mogą być naklejane deski, parkiet czy panele. Dzięki temu całość jest odpowiednio zamaskowana.  Są one tak zaprojektowane, by mogły być zamknięte przy podłączonych kablach. Jest to niezwykle wygodne i estetyczne. Istnieje wiele rodzajów puszek instalacyjnych, oferowane są min. modele dedykowane do podług technicznych czy podniesionych. W niektórych puszkach umieszcza się dwa gniazda, niektóre są dostosowane do większej ilość, nawet ośmiu pozycji, w zależności od potrzeb. Można zakupić modele plastikowe, jak również metalowe.

puszka podłogowa

Puszki o wysokim stopniu ochrony

Wśród proponowanych florboxów  znajdują się modele o wysokim stopniu ochrony. Są one tak zaprojektowane, by można było je zamontować na zewnątrz budynków np. w powierzchni betonowej. Dostępne są  modele zawierające różną ilość gniazd. Wykonane są z mocnego aluminium, które jest odporne na działanie np. soli. Dzięki temu puszki mogą być montowane  na nadbrzeżach morskich. Modele tego typu posiadają dużą wytrzymałość jeśli chodzi o ciężar i nacisk ze strony samochodów czy wózków widłowych. Polecanymi puszkami są także wzory hermetyczne. Są one szczególnie szczelne. Mają zastosowanie wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Posiadają one często wyposażenie niskoprądowe, gniazda siłowe oraz multimedialne.

Niektóre puszki wyposażone są w wyciągane mikrokolumny. Zazwyczaj mają one zastosowanie na zewnątrz budynków. Niektóre modele mogą być montowane w twardym podłożu.

Kolejnym przykładem puszek o wysokim stopniu ochrony są modele z gniazdami siłowymi CEE. Niektóre puszki posiadają okrągły kształt, inne kwadratowy.

Zestawy puszek instalacyjnych

W sklepie Puszki podłogowe można zakupić również zestawy puszek posiadających większą liczbę gniazd. Możliwa jest kombinacja nawet dziesięciu czy dwunastu gniazd. Niektóre z zestawów przeznaczone są do  zasilania odbiorników jednofazowych, a także umożliwiają  dostęp do sieci telefonicznej. Najczęściej zakładane są w miejscach o dużej powierzchni. Idealnie sprawdzą się w centrach handlowych, halach, magazynach, szkołach czy biurach. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie techniczne, przy zachowaniu estetyki przestrzeni.