Akcesoria do modeli na uwięzi

model

Modele latające to nie tylko interesujący sposób na spędzenie wolnego czasu, ale też pasjonujące i wymagające hobby. W przypadku modeli na uwięzi, konieczne jest zadbanie o obecność różnych akcesoriów dodatkowych – w tym niezbędnych części zamiennych, konstrukcyjnych oraz zabezpieczających.

 

części do modeli

 

Komponenty do modeli na uwięzi

Wśród wielu akcesoriów do modeli na uwięzi, na szczególną uwagę zasługują silniki. Zminiaturyzowane, kolekcjonerskie odpowiedniki samolotów, szybowców i śmigłowców, napędza są zazwyczaj silnikiem spalinowym tłokowym. W zależności od zestawu, najczęściej spotykane są modele dwu lub czterosuwowe. Dawniej silniki opierały się na spalaniu dwutlenku węgla lub samozapłonie, jednak obecnie są znacznie rzadziej stosowane. Praktyczne akcesoria do modeli na uwięzi tego typu wymagają często zastosowania specjalnego układu sterowania i dźwigni.

Uchwyty i inne akcesoria do modeli na uwięzi

W przeciwieństwie do obiektów zdalnie sterowanych i swobodnie latających, modele na uwięzi wymagają obecności dodatkowego zestawu konstrukcyjnego. Dwuczęściowy uchwyt powinien być wykonany z dobrej jakości tworzywa, np. plastiku. Niezwykle ważnym elementem zestawu są tradycyjne śruby motylkowe, a także śruby z łbem walcowym i prostym nacięciem. Istotne akcesoria do modeli na uwięzi to także podkładki zwykłe, podkładki sprężynujące oraz pręty z chwytami do linek. Żaden miłośnik modelarstwa nie powinien ponadto zapomnieć o obecności plecionych z kilku drutów linek stalowych, dostępnych w wielu różnych wariantach długości.

Zapoznaj się z ofertą sklepu modelarskiego Model Making: https://www.sklep.modelmaking.pl/pol_m_Akcesoria-podwozia-dzwignie_Akcesoria-do-modeli-na-uwiezi-220.html