Wynajem kontenerów w transporcie wodnym

kontenery

Obecnie zakup jakiegokolwiek produktu z innego kraju czy też kontynentu nie stanowi żadnego problemu. Nawet wielki ocean nie stanowi już żadnej przeszkody, gdyż istnieją specjalne statki stworzone właśnie do przewozu towarów przez wodę. Taki statek nazwany został kontenerowcem ze względu na to, iż produkty na nim są przechowywane właśnie w wielkich kontenerach.

            Statki te, należą dziś do jednych z najbardziej pożądanych typów i z tego względu wynajem kontenerów ma spore wzięcie właśnie w tym przemyśle. Do transportowanych produktów zaliczyć można wszelaką drobnicę, meble, lecz także ładunki masowe, chociażby auta, czyli praktycznie wszystko. Zaletą przewozu w kontenerach jest brak potrzeby ich przeładowywania przy zmianie środka transportu co naraziło by je na uszkodzenia. Ponadto charakteryzuje je trwałość i odporność na warunki przewozu. Dzięki specjalnym urządzeniom, w które są wyposażone ich przeładunek jest łatwy.

            Obecnie liczba rodzajów statków kontenerowych jest bardzo duża, co nie miało miejsca na początku ich działalności. Kilkadziesiąt jednostek zamieniło się w setki, które podzielone zostały na grupy. Również ilość samych kontenerów jest bardzo liczna. Ze względu na tak dużą ich liczbę, zostały one podzielone i ponumerowane. Obecnie istnieje aż 99 rodzajów kontenerów, a jedna pojedyncza sztuka może pomieścić aż 6 samochodów typu Peugeot 206. Same statki są bardzo kosztowne i pływają bardzo szybko, nawet 26 węzłów. Ich podstawowe wymiary to: długość 352m, szerokość 43m i zanurzenie się 14,5m, więc jak widać są to statki ogromne.

            Kontenery mogą być również przenoszone drogą powietrzną, jednak zdecydowanie częściej używa się do tego statków ze względu na ich większy rozmiar. Pomieszczą więcej ładunku oraz może być on cięższy. Również dużym plusem jest małe ryzyko uszkodzenia produktu podczas spokojnego rejsu przez morze. Te wszystkie cechy tłumaczą dlaczego transport wodny jest tak bardzo popularny.

www.weldon.pl – wynajem kontenerów