Bądź najlepszy i pracuj z najlepszymi, czyli co mogą Ci dać studia na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi?

studia podyplomowe

Rynek pracy i pracownika zmienił się nie do poznania na przestrzeni ostatnich kilku lat. Coraz mniejsza stopa bezrobocia świadczy o tym, że gospodarka prężnie się rozwija a niemal każdy, kto chce pracować, bez problemu znajdzie zatrudnienie. W tym samym czasie wzrasta liczba wykształconych, ambitnych młodych ludzi, którzy rozpoczynają swoją drogę zawodową często z bardzo wysokimi wymaganiami. Dotarliśmy do takiego momentu, w którym to pracownik dyktuje warunki, a nie pracodawca. Młodzi ludzie, przekonani o własnej wartości przebierają w ofertach pracy, szukając takich, które zagwarantują im godne i satysfakcjonujące warunki. Taki stan rzeczy z jednej strony jest dobry dla absolwentów uczelni wyższych, którzy nie muszą martwić się już tak bardzo o pracę, jednak z drugiej strony, jest to trudna sytuacja dla pracodawców, którzy potrzebują wykwalifikowanych, oddanych i pracowitych ludzi do swojego zespołu. Sytuacja nie jest łatwa, jednak jest jedno skuteczne rozwiązanie – zarządzanie zasobami ludzkimi.

Zarządzanie zasobami ludzkimi – studia podyplomowe, które warto ukończyć

Zarządzanie zasobami ludzkimi to kierunek studiów, który zaopatruje swoich słuchaczy w wiedzę o efektywnej rekrutacji i selekcji pracowników. Studenci tego kierunku uczą się jak efektywnie oceniać kompetencje zawodowe, skutecznie motywować pracowników, tworzyć systemy wynagrodzeń, wdrażać szkolenia i podnosić kompetencje zawodowe pracowników, a także jak budować pozytywny wizerunek firmy wśród pracowników. Łatwo znaleźć pracownika, jednak niezwykle trudno znaleźć dobrego pracownika, w którego warto inwestować. Z pewnością każdy właściciel firmy, kierownik dziełu personalnego czy inna osoba zajmująca się zatrudnianiem nowych pracowników dobrze wie ile czasu i energii pochłania proces rekrutacji, oraz z jak dużymi stratami dla firmy wiąże się wybór nieodpowiednich osób. Aby minimalizować ryzyko, niezbędna jest specjalistyczna wiedza na temat odpowiedniej selekcji pracowników, dokonywania oceny kompetencji, a także budowania relacji z pracownikiem, która zagwarantuje lojalność i przywiązanie do firmy.

studia podyplomowe

Dla kogo i gdzie można studiować zarządzanie zasobami ludzkimi?

Studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi dedykowane są wszystkim, którzy pracę zawodową wiążą, lub mają w planie związać z działem personalnym firmy czy organizacji. Zarządzanie zasobami ludzkimi to świetne uzupełnienie studiów magisterskich z zarządzania, ekonomii czy socjologii, ale również świetna alternatywa dla osób, które studiowały zupełnie inny kierunek studiów, a chcą się przebranżowić. Studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi to doskonały pomysł na podniesienie kompetencji menagera lub pracownika działu personalnego firmy, z powodzeniem mogą z nich również skorzystać właściciele mniejszych firm, którzy osobiście zajmują się sprawami personalnymi w firmie i chcą robić to lepiej i skuteczniej. Ten kierunek studiów daje kompleksową wiedzę oraz gotowy zawód, dzięki czemu absolwenci po ukończeniu studiów nie powinni mieć żadnego problemu ze znalezieniem pracy na stanowisku specjalisty HR, czy pracownika działu personalnego. Wyższa Szkoła Europejska w Krakowie oferuje ten kierunek studiów w systemie zaocznym, dzięki czemu z łatwością mogą w nich uczestniczyć osoby czynnie pracujące. Każdy, kto wybiera na studia Kraków wie, że to miasto studentów, co wpływa na fantastyczną atmosferę oraz najwyższa jakość edukacji. Podejmując w tym mieście studia podyplomowe Kraków doskonale sprawdzi się jako gospodarz i animator w jednym, W Krakowie nie można się nudzić, po wykładach z łatwością można znaleźć klimatyczne miejsce ze smacznym jedzeniem lub zrelaksować na kocu nad Wisłą.