Podsumowanie konferencji Apple. Co nowego przygotował dla nas amerykański gigant?

Konferencja Apple 25 marca

W dniu 25.03.2019 odbyła się długo zapowiadana konferencja Apple. Wydarzenia tego rodzaju zawsze są długo wyczekiwane przez posiadaczy iPhone’ów czy iPad’ów, którzy liczą, iż w ofercie znów pojawi się coś interesujące. Zwykle największe zainteresowanie budzą innowacyjne gadżety prezentowane podczas takich wydarzeń. Tym razem było jednak zupełnie inaczej, gdyż na konferencji nie pojawiło się ani jedno nowe urządzenie. Nie oznacza to jednak wcale, że nie było ciekawie. Zaprezentowano bowiem 4 niezwykle interesujące usługi, które już niedługo pojawią się w ofercie Apple.

Usługi oferowane w Polsce

Oferta Apple skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców Ameryki Północnej, głównie Stanów Zjednoczonych. Dlatego też nowa oferta często nie dociera w ogóle do Polski oraz innych krajów europejskich. W tym przypadku wiemy, iż 2 nowe usługi z pewnością pojawią się w naszym kraju już niedługo. W kwestii 2 pozostałych jak na razie brak informacji na ten temat. Posiadacze urządzeń Apple w Polsce na pewno będą mogli korzystać z:

  • Apple TV+ – będzie to platforma streamingowa. Oznacza to, że kolejny gigant staje do walki z Netflixem. Czy ma szanse w tej rywalizacji? W tym momencie trudno jednoznacznie stwierdzić, jednak trzeba przyznać, iż ambicje są bardzo duże. Materiały dostępne na platformie mają być tworzone przez najbardziej uznanych artystów na świecie. Z pewnością amerykański gigant nie będzie zatem oszczędzał. Koszt usługi nie jest jeszcze znany.
  • Apple Arcade – platforma z grami. Po opłaceniu miesięcznego abonamentu użytkownik uzyska dostęp do ponad 100 tytułów pełnometrażowych, angażujących gier dostępnych na iPhone, iPad i inne urządzenia Apple. Gry mają działać również bez stałego dostępu do sieci. Koszt usługi nie jest znany, jednak szacuje się, iż nie wyniesie więcej niż 10 dolarów miesięcznie.
Konferencja Apple 25 marca

Oferta dla klientów w Stanach Zjednoczonych

Poza dwoma wymienionymi powyżej usługami, klienci w Stanach Zjednoczonych będą mogli również skorzystać z 2 dodatkowych nowości, w postaci:

  • Apple News+ – platforma z dostępem do rozmaitych czasopism. Znajdą się tam m.in. The New York Times, Time czy Vogue. W sumie użytkownik będzie miał nieograniczony dostęp do ponad 300 tytułów.
  • Apple Card – karta od Apple, która ma posłużyć głównie do płacenia przez internet za pomocą Apple Pay. Niemniej jednak użytkownicy będą również mieli możliwość zamówienia fizycznej karty od Apple.

Artykuł powstał przy pomocy Serwisu Apple i-Heaven. Jest to ceniona firma, świadcząca usługi z zakresu naprawy takich urządzeń, jak: iPhone, iPad i MacBook. Klient może liczyć na darmową diagnozę problemu oraz wycenę naprawy. Większość napraw wykonywana jest na miejscu, bez konieczności oczekiwania.