Sprzedaż wysyłkowa. Jak pakować paczki bezpiecznie i estetycznie?

Napinacz H-21 do taśmy polipropylenowej opaksystem.pl

Zakupy wysyłkowe to w dzisiejszych czasach chleb powszedni. Wielu z nas preferuje taką formę zakupów, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas i energię, a do tego mamy większy wybór produktów.

Kupując wysyłkowo towar, czasami obawiamy się, czy przyjdzie dobry rozmiar w przypadku butów, czy odzieży, czy nie zniszczy się w transporcie, czy zdjęcia ze sklepu są prawdziwe i rzeczywiście otrzymamy to, co zamawialiśmy. Obawy są uzasadnione, ponieważ niestety wciąż zdarzają się jeszcze przypadki nieuczciwych sprzedawców, lub nieostrożnych przewoźników, którzy uszkadzają paczkę w transporcie. Będąc po stronie kupującego, kiedy otrzymujemy taką przesyłkę z podartym kartonem, niestarannie zapakowaną, z towarem obijającym się w środku bez jakiegokolwiek zabezpieczenia, mamy prawo się zdenerwować. O ile zniszczenie paczki w transporcie to w dużej mierze wina przewoźnika, o tyle zabezpieczenie towaru w transporcie i odpowiednie zapakowanie i oznaczenie paczki pozostaje w kwestii sprzedającego.

Napinacz H-21 do taśmy polipropylenowej opaksystem.pl

Jak pakować, aby zyskać zaufanie i szacunek kupujących?

Pakowanie wydawałoby się mało ważna sprawa, może jednak zaważyć na odbiorze naszej firmy i produktu przez kupującego. Znacznie milej otwiera się paczkę estetycznie zapakowaną, równo zaklejoną, z produktem dokładnie zabezpieczonym w środku, niż paczkę, z której zwisają resztki taśmy, folia stretch brzydko pozwijana, ciągnie się po ziemi, a zamówiony produkt luzem „jeździ” po jej wnętrzu, zdany na łaskę i niełaskę przewoźnika i delikatności kuriera. Jak zatem zapakować paczkę, aby się nie wstydzić i aby nasz klient już od pierwszego „spotkania” z naszym produktem poczuł, że zależy nam na jego opinii, że troszczymy się o jego własność i szanujemy wydane przez niego pieniądze? Przede wszystkim zadbajmy o zabezpieczenie towaru w transporcie. Wielkość kartonu powinna być jak najlepiej dobrana do wielkości wysyłanej rzeczy. Gdy mamy za duży karton, należy ściśle wypełnić go folią bąbelkową lub odpowiednim wypełniaczem, który zapewni stabilizację produktu. Po drugie, zadbajmy o estetykę pakowania. Zaklejając paczkę przydatny będzie napinacz h21 do taśmy klejącej, który pozwoli na precyzyjne i eleganckie obklejenie kartonu. Gdy używamy foli stretch, obwinimy ją ściśle, zaklejając końcówkę taśmą, aby nie mogła się odwinąć w transporcie. Jeżeli wysyłamy rzeczy cenne, które mogą ulec stłuczeniu, lub zniszczeniu, koniecznie obklejmy paczkę naklejkami, informującymi gdzie jest góra paczki, a także o delikatnym ładunku. To proste czynności, niewymagające dużego wysiłku, ale mogą przynieść naprawdę duże korzyści wizerunkowe dla naszej firmy.