Digital Art. Studiuj z nami i rozwiń swą duszę artysty

Digital Art

Matury już prawie za nami, a wielu absolwentów staje przed ważnym wyborem: jakie studia wybrać? Rynek reklamy oraz wydawniczy ciągle potrzebuje kreatywnych form promocji oraz doświadczonych grafików. Takie studia oferuje WSE Kraków, na specjalności Digital Art.

Niemal wszędzie, gdzie się znajdujemy, jesteśmy zasypywani setkami różnego rodzaju informacji. Reklamy, bo o nich mowa, są praktycznie wszędzie, gdyż każdy właściciel firmy chce dotrzeć do jak największej ilości potencjalnych Klientów. Jednak zanim powstanie konkretna reklama, ktoś musi ją zaprojektować. Choć zawód grafika jest już dość popularny, na rynku ciągle jest miejsce dla wielu specjalistów w tej dziedzinie.

Studia z tabletem

Jeśli masz mnóstwo pomysłów, myślisz kreatywnie, a dodatkowo masz zdolności plastyczne, grafika z pewnością jest odpowiednim kierunkiem dla Ciebie. Połącz swą pasję z przyszłą karierą zawodową i wybierz specjalność Digital Art na Wyższej Szkole Ekonomicznej w Krakowie. To coś więcej niż zwykłe projektowanie graficzne. Praca z tabletami graficznymi oraz tworzenie ilustracji cyfrowych pomaga zdobyć wiedzę, która pozwoli Ci stać się specjalistą w dziedzinie nowoczesnej grafiki.

studia kraków grafika

Kursy i szkolenia

Studia mają charakter praktyczny, dzięki czemu weźmiesz udział w wielu kursach i szkoleniach. Zajęcia prowadzone przez liderów branży graficznej sprawią, że będziesz uczył się od najlepszych. Podczas ćwiczeń oprócz tabletów, praca odbywa się na profesjonalnych stacjach roboczych i najlepszych monitorach. Nauka prowadzona jest na specjalistycznym oprogramowaniu 2D (Adobe) i 3D (Autodesk), najczęściej wykorzystywanym w firmach graficznych. Dzięki umiejętnościom, które zdobędziesz u nas, już od pierwszego dnia będziesz mógł pracować jak inni, doświadczeni specjaliści.

Studia grafiki a perspektywa absolwenta

Zdobyta wiedza pozwoli z powodzeniem pracować jako grafik w biurach projektowych, pracowniach multimedialnych, drukarniach czy agencjach reklamowych. Ponadto, absolwent może podjąć zatrudnienie w studiach telewizyjnych, w firmach zajmujących się wizualizacją projektów, tworzeniem gier komputerowych oraz serwisów internetowych. Możliwości po ukończeniu studiów jest naprawdę dużo, a dobry grafik poza obowiązkami zawodowymi bez problemu może zdobyć własnych klientów i pracować jako freelancer.