Pożyczki społecznościowe – nowy model pożyczania pieniędzy

bezpieczna inwestycja pieniędzy

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do pożyczania pieniędzy w instytucjach bankowych i pozabankowych. Nie obcy jest nam także model finansowania społecznościowego czyli crowdfunding. Warto zapoznać się z kolejnym sposobem pozyskania środków na rozwój swojego pomysłu lub biznesu, którym są pożyczki społecznościowe.

Co to jest pożyczka społecznościowa?

Pożyczka społecznościowa to nowy model pożyczania pieniędzy, który miał szansę rozwinąć się dzięki nowym technologiom. Za pośrednictwem profesjonalnych platform internetowych znaleźć można inwestora – czyli pożyczkodawcę i osobę potrzebują kapitału – czyli pożyczkobiorcę. To pożyczkodawca decyduje, w jaki biznes chce zainwestować, czyli komu pożyczy pieniądze. Sam również określa swoje wynagrodzenie w formie oprocentowania pożyczki. Zgodnie z literą prawa, nie może być to jednak więcej niż 10% RRSO.

pożyczki społecznościowe

Bezpieczna inwestycja pieniędzy?

Inwestorzy mogą się zastanawiać czy pożyczka społecznościowa to bezpieczna inwestycja pieniędzy. Czy są jakieś gwarancje na zwrot przekazanych środków? Jak najbardziej. Każda transakcja zabezpieczona jest umową. W jej zawieraniu pośredniczy właściciel platformy zajmującej się pożyczkami społecznościowymi. Poza tym w przypadku umów opiewających na wyższe kwoty (kilkadziesiąt tysięcy złotych) wprowadzane są niezbędne zabezpieczenia pożyczonych pieniędzy – najczęściej w postaci weksla z poręczeniem lub zastawu hipotecznego.

Więcej o pożyczkach społecznościowych można dowiedzieć się na stronie: https://investpartners.pl.