Jak dobrać akumulator do samochodu?

AkumulatorSklep.pl

Istnieje kilka parametrów charakteryzujących akumulator samochodowy, których właściwy dobór przy zakupie zapewni bezproblemowy montaż sprzętu, a także jego satysfakcjonującą pracę. Przyglądniemy się zatem najpopularniejszym rodzajom akumulatorów oraz wskażemy ich cechy, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia.

Typy akumulatorów

Akumulatory starszego typu posiadają korki, dzięki którym możliwe jest uzupełnienie poziomu elektrolitu – tego typu akumulatory nazywane są akumulatorami obsługowymi. Współcześnie używane akumulatory są bezobsługowe, nie posiadają możliwości otworzenia komory kwasowej i uzupełnienia poziomu elektrolitu, zamiast tego często wyposażone są we wziernik, dzięki któremu możliwe jest szybkie sprawdzenie poziomu naładowania.

AkumulatorSklep.pl

Akumulatory żelowe cechują się zwiększoną pojemnością w stosunku do tradycyjnych baterii – zamiast elektrolitu wyposażone są w mieszankę kwasów z krzemionką, a wszystko to w konsystencji żelu. Oprócz większej wydajności energetycznej, akumulatory te cechuje wyższa odporność na uderzenia, wstrząsy oraz skrajne temperatury.

Samochody wyposażone w ekologiczny system typu Start&Stop lub napęd hybrydowy, odzyskujący energię w trakcie hamowania, muszą posiadać specjalne akumulatory, odporne na powtarzające się cykle ładowania i rozładowywania, a także umożliwiające bezproblemowe odpalanie silnika podczas ruszania np. na światłach.

Wszelkiego typu akumulatory samochodowe znajdziemy w sklepie AkumulatorSklep.pl. Oferta tego sklepu internetowego jest wyjątkowo bogata. Ponadto, ceny akumulatorów, pomimo iż to sprzęt od znanych producentów, są bardzo przystępne.

Parametry akumulatora, które musisz znać, wybierając nowy egzemplarz

Rozpoczynając poszukiwania nowego akumulatora do naszego samochodu, musimy znać jego podstawowe wymagane parametry, takie jak pojemność oraz prąd rozruchowy. Najbezpieczniej sprawdzić je w książce serwisowej pojazdu. Pojemność mierzona jest w amperogodzinach (aH) i oznacza zdolność akumulatora do magazynowania energii. Producenci pojazdów dobierają pojemność akumulatora do wielkości silnika, a także rodzaju i ilości wyposażenia elektrycznego samochodu, w związku z czym należy przestrzegać ich zaleceń – niekoniecznie im większy akumulator, tym lepszy. Prąd rozruchowy mierzony w amperach (A) jest wartością, wskazującą jednorazowy wydatek prądu, który akumulator może wygenerować. Ponadto, każdy akumulator posiada przyporządkowaną biegunowość plus i minus po lewej lub prawej stronie – przed zakupem baterii należy sprawdzić układ biegunów baterii w naszym samochodzie.