User Experience – zawód przyszłości

studia UX

Rozwój technologiczny zmienił oczekiwania użytkowników wobec odbioru produktów cyfrowych. Strony internetowe i aplikacje muszą spełniać określone standardy i wpisywać się w potrzeby konsumentów, ułatwiając korzystanie ze zdobyczy technologicznych. Potrzeba wprowadzania innowacji w każdej dziedzinie życia otworzyła nowe możliwości kariery dla osób kreatywnych i zafascynowanych nowinkami.

Czym jest User Design?

Korzystanie z usług i produktów, nie tylko w formie cyfrowej, ale także fizycznej, wzbudza różne doświadczenia. UX design to kreowanie tych doświadczeń poprzez dostosowanie użyteczności produktu do określonych oczekiwań konsumenta. Rolą badań User Experience jest analiza potrzeb użytkowników oraz rozwiązanie problemów, z którymi mogą się spotkać podczas korzystania ze strony internetowej lub aplikacji mobilnej.

Studia user experience Krakow

Jak zostać specjalistą Ux Design?

Zapotrzebowanie na rynku pracy w specjalistów z nowych branż rośnie wraz ze wzrostem technologicznym. Nowoczesny kierunek studiów UX Design to okazja do rozwijania swojej kreatywności oraz zdobycia przyszłościowego wykształcenia. Studia UX to nowinka w ofercie uczelni, jednak już teraz kierunek jest oblegany przez kandydatów, którzy chcą rozwijać swoje pasje do nowinek technologicznych. Program obejmuje kształcenie praktyczne i rozwiązywanie realnych problemów użytkowników poprzez UX Design. Kreowanie użyteczności i psychologii produktu stawia kandydata w roli projektanta doświadczeń użytkowników, wpływając na ich emocje i odczucia.

User Experience – praca

Ciekawe zadania, atrakcyjne zarobki i ciekawa praca to tylko niektóre kwestie, dla których młodzi ludzie decydują się na studia UX Design. Świadomość realnego wpływu na odczucia użytkowników względem produktów sprawia, że można cały czas się rozwijać na wielu płaszczyznach. Jeżeli chodzi o User Experience, praca łączy w sobie zagadnienia z zakresu psychologii, socjologii i IT. Ze względu na taką wszechstronność, jest to idealne stanowisko dla osób ciekawych świata, kreatywnych i chcących mieć realny wpływ na kształtowanie emocji użytkowników.

Czy warto studiować UX Design?

Analityczne myślenie i kreatywność to główne cechy, którymi wyróżnia się dobry UX Designer. Studia UX to przyszłościowy kierunek, po którym można się rozwijać i znaleźć stabilne zatrudnienie nie tylko w branży IT. Połączenie różnych ścieżek kształcenia sprawia, że  UX Design to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wykonywać ciekawy zawód i obcować z nowinkami technologicznymi.