System płatności online, który warto wybrać do swojego sklepu internetowego

systemy płatności internetowych

Coraz więcej podmiotów gospodarczych przenosi swój biznes do kanału e-commerce, czyli tworzy wirtualne sklepy internetowe dla swoich produktów i usług. Jednak stworzenie takiej platformy z atrakcyjnym asortymentem to nie wszystko. Trzeba jeszcze zapewnić klientom bezpieczny system do dokonywania płatności online. Ja wybrałem dla swojego biznesu system Paybynet? Dlaczego?


Świadomy i wymagający klient

Zakupy w internecie stały się codziennością dla polskich konsumentów. Z kolei dla przedsiębiorców posiadanie sklepu online to już konieczność. Bez tego ich biznes nie ma większych szans na szybki rozwój oraz zdobywanie nowych klientów. Współczesny konsument jest coraz bardziej świadomy oraz wymagający w swoich decyzjach zakupowych nie tylko ze względu na oferowany asortyment produktów i usług, ale również bezpieczeństwo kupowania w sieci. Dlatego też każdy godny zaufania przedsiębiorca działający w branży e-commerce powinien mu zapewnić odpowiednią ochronę przekazywanych danych osobowych oraz bezpieczeństwo wykonywanych transakcji bezgotówkowych w internecie.


Dlaczego system płatności online Paybynet?

System płatności online Paybynet powstał w 2007 r. z inicjatywy Krajowej Izby Rozliczeniowej (KIR) jako system pozwalający na dokonywanie bezpośrednich płatności elektronicznych w sklepach internetowych oraz w administracji publicznej. System płatności online Paybynet jest oparty na infrastrukturze międzybankowego systemu rozliczeniowego Elixir, który umożliwia bezpośrednie transferowanie pieniędzy z rachunku bankowego nadawcy na konto bankowe odbiorcy.

Wdrożenie systemu Paybynet w moim sklepie nie wymagało wprowadzania jakichś dodatkowych rozwiązań informatycznych, a sam system potrzebuje minimalnych wymagań technicznych do prawidłowego funkcjonowania. Wystarczy sprawny komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do internetu i zainstalowaną przeglądarką, obsługującą skrypty i aplety Java. To wszystko!

Co ważne dla przedsiębiorców, ale również i kupujących, system płatności online Paybynet realizuje płatności bez udziału rachunków instytucji pośredniczących. W związku z tym, przedsiębiorca otrzymuje informację o dokonaniu płatności za towar natychmiast po jej dokonaniu, co znacznie przyspiesza realizację zamówienia oraz dostawę asortymentu do klienta.


Łatwość i bezpieczeństwo obsługi

System płatności online dostarczany przez KIR pozwala na dokonywanie płatności za zakupy internetowe szybko, wygodnie i bez żadnego ryzyka. Cały system Paybynet to bardzo łatwe w obsłudze i intuicyjne rozwiązanie. Wszelkie dane potrzebne do wykonania przelewu są uzupełniane automatyczne w systemie bankowości internetowej, co pozwala zniwelować ryzyko popełnienia błędu podczas wpisywania niezbędnych danych. Co ważne, nad pieniędzmi zarówno przedsiębiorcy, jak i konsumenta czuwa Krajowa Izba Rozliczeniowa.