Poleasingowy laptop do pracy

Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się laptopy poleasingowe. Leasing to nic innego jak rodzaj umowy cywilnoprawnej, w której leasingobiorca korzysta z danej rzeczy (laptopa) należącej do leasingodawcy, a w zamian dokonuje regularnej opłaty. Czas obowiązywania umowy wynosi na ogół kilka lat i jest określany na samym początku. Potem daną rzecz można nabyć za niewielką zwykle kwotę. Często jednak taki sprzęt, zwany poleasingowym, przeznaczony jest do dalszej sprzedaży. Czy warto kupić laptop poleasingowy do pracy? Na jaki model się zdecydować?

Sprzęt poleasingowy do pracy – czy warto się na niego zdecydować?

Podstawowym atutem poleasingowych laptopów jest ich atrakcyjna cena. W porównaniu ze sprzętem używanym jest to niekiedy nawet kilkadziesiąt procent mniej. Sprzęt poleasingowy to na ogół urządzenia najwyższej klasy z półki biznesowej. Wyróżniają się wysoką jakością wykonania i doskonałymi parametrami. Dodatkowo objęte są stosowną gwarancją, na ogół roczną. Nic więc dziwnego, że ich popularność rośnie. W praktyce wiele osób decyduje się wykorzystywać laptopy poleasingowe do pracy. Dotyczy to zarówno freelancerów, jak i dyrektorów czy prezesów, zamawiających tego typu sprzęt do firmy.

Laptopy poleasingowe idealne do pracy

Laptopy poleasingowe z uwagi na doskonałe parametry są idealne do pracy, a przy tym nie kosztują tyle, co urządzenia nowe. Świetnym przykładem jest Asus Zenbook UX31LA dostepny np. w sklepie Devie. Wyposażony w 8 GB pamięci RAM i dysk SSD 256 GB, wyróżnia się niezwykłą szybkością działania. Za sprawą aluminiowej obudowy jest on niezwykle wytrzymały. Sprawdza się zatem także w czasie różnego rodzaju podróży służbowych. Posiada też jedną z lepszych na rynku matryc.

Jako sprzęt poleasingowy można także nabyć np. Apple MacBook Pro – 11,3. W ofercie poleasingowej laptop ten jest dostępny o wiele taniej niż w sklepie. Jest to urządzenie niewielkie, ale bardzo wydajne. Posiada aż 16 GB pamięci RAM, co pozwala na jednoczesne korzystanie z wielu wymagających aplikacji. Dodatkowo urządzenie ma do dyspozycji duży, bo liczący 500GB, bardzo szybki dysk SSD.