Świąteczne zapachy nie tylko w kuchni

Świece świąteczne

Świąteczny czas zazwyczaj zaczyna się w kuchni. Bez smaku i aromatu naszych ulubionych potraw trudno go sobie wyobrazić. Wystarczy przyjemny zapach piernika, byśmy od razu poczuli prawdziwie świąteczną atmosferę. A świąteczno-zimowe zapachy mogą wydobywać się nie tylko z kuchni. W utrzymaniu tej miłej atmosfery pomogą nam również świece zapachowe.

Świece świąteczne – przywołaj dobre chwile

Dobre wspomnienia opierają się nie tylko na obrazach i zdarzeniach. Uczestniczą w nich wszystkie zmysły. A jeśli chodzi o świąteczny czas, to na pewno mocno będą się tu przebijać smak i zapach. Zapachy, które przechowujemy w pamięci, skorelowane są z emocjami. To, czego doświadczaliśmy w przeszłości, może być dzięki nim w łatwy sposób przywołane. Świece świąteczne pomagają wprowadzić do wnętrza właśnie te aromaty, które wprowadzają nas w świąteczny nastrój.

Świece świąteczne

Aromaty świec świątecznych

Każdej porze roku przypisane są inne aromaty, a do tych szczególnych należą zapachy związane ze świętami. Zapachowe świece świąteczne bardzo często bazują na aromatach ciast i ich składników. Jednym z najpopularniejszych jest zapach pierników i przypraw korzennych. Świąteczną atmosferę świetnie oddają także świece o zapachu żywych gałęzi jedliny lub iglastego lasu.

Niektóre z aromatów świec świątecznych należą do typowych zapachów zimowych. Mają działanie rozgrzewające, kojące, świetnie pasują do spokojnych, domowych wieczorów, wprowadzają w stan odprężenia. Dobrze ich używać również poza świątecznym czasem. Będą to zapachy imbiru, cynamonu, goździków, skórki pomarańczowej czy drzewa sandałowego. To idealne zapachy właśnie na zimę, używane również w mieszankach zapachowych.

Dekoracyjne świece świąteczne

Poza uwalnianiem pięknych aromatów, świece zapachowe mają jeszcze jedną, dużą zaletę. Można ich użyć jako przedmiotów dekoracyjnych. Doskonale sprawdzają się jako elementy świątecznych aranżacji. Mogą być to bardzo eleganckie świece zapachowe walce.  Dobrze prezentują się również w świece w ozdobnych, szklanych pojemnikach, z wzorami nawiązującymi do świątecznego czasu.