Meble loftowe – nie tylko do wnętrz w stylu industrialnym

Meble loftowe

Charakterystyczną cechą mebli loftowych jest surowość stylu i wysoka funkcjonalność. Wyposażenie o takim designie dedykowane jest najczęściej dla wysokich i otwartych przestrzeni, w których ogólny wystrój odsłania konstrukcje budynków, wraz z rurami, cegłami i belkami. Styl loftowy wywodzi się przecież od adaptacji budynków industrialnych, w celach mieszkalnych lub biurowych.

Meble loftowe – metal, szkło i drewno

W byłych fabrykach przemysłowych, zamienionych w mieszkania, pracownie czy biura, nadal bije industrialne serce. Wnętrza te aż proszą się o praktyczne wyposażenie, odznaczające się funkcjonalnością i surowością swojej formy – nieograniczające w żaden sposób tej wyjątkowo dużej przestrzeni, którą zapewniają nam wnętrza loftowe. Nowoczesne meble loftowe są tworzone w taki sposób, aby idealnie współgrać z ogromem przestrzeni, przy równoczesnym nadaniu jej przyjemnego i wygodnego charakteru.

Meble loftowe produkowane są z reguły z trzech materiałów, jakimi jest metal, szkło i drewno. Są to materiały, z jakich zbudowane są również konstrukcje starych fabryk, które zachwycają dużymi oknami, drewnianymi belkami i odkrytymi metalowymi instalacjami, takimi jak rury czy grzejniki.

Wyrazista faktura minimalistyczny detal

W meblach loftowych najważniejsze jest zachowanie minimalnej formy przy ich odpowiedniej fakturze, którą zapewniają wymienione już wcześniej trzy podstawowe materiały, z jakich tworzone są meble industrialne. Surowy metal, drewno i szkło to wspaniałe tworzywa, za pomocą których można stworzyć wnętrze nie tylko nowoczesne, ale także całkiem przytulne i wygodne.

To, co jednak szczególnie odróżnia meble loftowe od innych, to prostota ich konstrukcji. Nie ma tutaj za bardzo miejsca na frywolne i skomplikowane wzornictwo. Wszystko ma być proste i funkcjonalne. Co nie znaczy, że w meblach industrialnych nie można pozwolić sobie na jakieś ciekawe detale. Wszystko jednak jest dokładnie przemyślane i jeśli już pojawia się jakieś zdobienie, to jest ono wyraziste niczym kropka nad i, która nie przytłacza konstrukcji mebla.

Meble industrialne, które pasują wszędzie!

Meble loftowe są praktyczne i piękne w swojej prostocie. Pozwalają utrzymać poczucie przestrzeni, nie przytłaczając swoją bryłą czy skomplikowaną konstrukcją. I co najlepsze, dzięki swojej prostocie, stanowią ten rodzaj wyposażenia, które można łączyć z meblami o innym stylu. A to nie wszystko, bo meble loftowe doskonale nadają się nie tylko do wysokich mieszkań loftowych. Za sprawą swojej formy i wzornictwa, sprawdzą się również w zwykłych pomieszczeniach o normalnych gabarytach, które za sprawą swojego wzornictwa uczynią bardziej przestrzennymi i uporządkowanymi.