Ćwicz w domu! Jak dbać o kondycje w czterech ścianach?

Power Band żółta

O dobrą kondycję i siłę mięśni możemy skutecznie zadbać bez konieczności korzystania z siłowni czy klubu fitness. Co najważniejsze, możemy to robić nawet bez wychodzenia z domu! I wcale nie potrzebny nam do tego drogi sprzęt sportowy. Wystarczy trochę chęci, systematyczności i gumy oporowe, które można kupić praktycznie za grosze!

Proste ćwiczenia w domu

Przez ostatnie lata w kwestii aktywności fizycznej dominowała moda na siłownie i kluby fitness. Wychodziliśmy z domu po to, aby popracować nad swoją sylwetką i wzmocnić kondycję. Prawda jest jednak taka, że równie dobrze możemy ćwiczyć w domu, nawet bez rowerka stacjonarnego, hantli, czy innego drogiego sprzętu! Wystarczą do tego proste ćwiczenia, które możemy wykonać jedynie z pomocą gumy do ćwiczeń, takiej jak np. Power Band. Jak wygląda trening z gumą oporową?

Trening z Power Band!

Gumy oporowe to genialny wynalazek, który pod pozorami banalnie prostej konstrukcji, skrywa olbrzymi potencjał treningowy. Za pomocą gumy do ćwiczeń Power Band nie tylko wzmocnimy i wysmuklimy poszczególne partie ciała, takie jak np. uda, pośladki, brzuch czy ramiona, ale również przeprowadzimy intensywny trening, który spali nasze nadprogramowe kilogramy.

power band żółta

Jedną z największych zalet gum oporowych, jest pobudzanie do pracy mięśni głębokich i możliwość przeprowadzenia intensywnych treningów, obejmujących różne części ciała. Co ważne, ćwiczenia z gumą oporową mogą wykonywać wszyscy, począwszy od dzieci, poprzez dorosłych, na starszych osobach skończywszy!

Taśmy i gumy do ćwiczeń – jak dobierać?

Gumy oporowe możemy podzielić na kilka rodzajów np.:

  • gumy do pilates – tzw. taśmy do ćwiczeń,
  • mini bands – gumy w postaci pętli o mniejszej średnicy, mogą być szersze niż zwykłe gumy oporowe,
  • gumy oporowe – węższe i grubsze gumy o większym obwodzie, nawet do 2 metrów.

Dodatkowo gumy oporowe różnią się pomiędzy sobą siłą oporu, jaki generują. Najczęściej kolor gumy określa to, z jakim obciążeniem mamy do czynienia. W przypadku gum oporowych Power Band Mini Loop rozróżniamy:

  • żółtą – najmniejszy opór
  • zieloną – guma o średnim oporze
  • niebieską – mocny opór
  • czarną – najmocniejsza guma

Jeśli zaczynamy swoją przygodę z gumami oporowymi, warto wybrać słabsze rodzaje Power Band i z czasem przechodzić na mocniejsze gumy. Co istotne, z gumami można wykonywać szereg znanych nam wszystkim ćwiczeń, takich jak przysiady, unoszenie i odwodzenie nóg lub rąk itd. Efekty przy systematycznych treningach są zaskakujące. Trzeba się jednak przekonać o tym na własnej skórze!