Słupy cynkowane – podział i produkcja

słupy cynkowane

Słupy oświetleniowe i energetyczne służą do przesyłania i dystrybucji energii. Z tego powodu muszą być wytrzymałe, niezawodne i wyposażone w niezbędne akcesoria. Tego rodzaju konstrukcje montowane są m.in. w zakładach produkcyjnych, elektrowniach, elektrociepłowniach i cementowniach. Słupy energetyczne i konstrukcje wsporcze pełnią niezwykle ważną rolę w światowej gospodarce.

Czym jest produkcja słupów cynkowanych?

Proces produkcyjny słupów energetycznych odbywa się w specjalistycznych zakładach. Firmy produkcyjno-montażowe oferują profesjonalne usługi i nowoczesne wyroby, oparte o indywidualne potrzeby klientów. Do ich głównych zadań, w ramach produkcji słupów cynkowanych należy doradztwo techniczne, przygotowanie projektu, budowa, dostawa i montaż słupów, a także wszelkiego rodzaju prace serwisowe. Klasyczne słupy cynkowane to konstrukcje, które wykonane zostały z ocynkowanych elementów stalowych. Elementy te są skutecznie zabezpieczone przed korozją, utratą parametrów geometrycznych i niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych (m.in. wilgocią, mrozem, promieniowaniem UV). Dobrze wykonana powłoka malarska wydłuża trwałość konstrukcji i pozwala uniknąć dużych kosztów jej odnawiania.

słupy energetyczne

Konstrukcje wsporcze – podział

Podziału konstrukcji dokonuje się zależnie od technologii wykonania i przenoszonego napięcia. Obecnie najpopularniejsze ocynkowane konstrukcje stalowe to słupy linii napowietrznych (czyli słupy energetyczne). Dzielą się one na:

  • Słupy przelotowe – cechują się wytrzymałością i lekkością konstrukcji. Do ich zadań należy przede wszystkim podtrzymywanie przewodu.
  • Słupy mocne – przystosowane do działania sił naciągu przewodów, posiadają mocną konstrukcję.

Słupy cynkowane, zależnie od przenoszonego napięcia, dzielą się na konstrukcje średniego, wysokiego i najwyższego napięcia.

Więcej na temat słupów cynkowych https://www.weldon.pl/slupy-energetyczne