Ubezpieczenie turystyczne – dlaczego warto z niego skorzystać?

pzu ubezpieczenie turystyczne

Wybierając się na wczasy za granicę, robimy listę potrzebnych i przydatnych rzeczy do zabrania. Ubrania, buty, kosmetyki, lekarstwa, akcesoria, to podstawowa zawartość naszej walizki. Jest jednak jedna bardzo ważna kwestia, o którą powinniśmy zadbać w pierwszej kolejności. Ubezpieczenie turystyczne, bo o nim mowa, może nas ochronić przed ogromnymi kosztami, związanymi z opieką medyczną, pomocą prawną czy naprawą samochodu za granicą.

Oczywiście Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego chroni nas w pewnym stopniu, zapewniając bezpłatną pomoc medyczną w niektórych przypadkach, w 32 krajak Unii Europejskiej. Problem w tym, że są to tylko niektóre przypadki i na przykład w ramach EKUZ nie możemy liczyć na pokrycie kosztów transportu medycznego do Polski, czy też wszczęcie akcji poszukiwawczej. Wobec powyższego naprawdę warto zainwestować przed wyjazdem w polisę turystyczną, która zagwarantuje nam te wspominane, ale również wiele innych usług, jakich możemy potrzebować podczas wyjazdów zagranicznych.

warta ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne – co nam oferuje?

W ramach polisy ubezpieczenia turystycznego możemy liczyć przede wszystkim na bezpłatną opiekę medyczną nawet w prywatnej placówce, pomoc w organizacji opieki dla osoby poszkodowanej, ewentualny pobyt rodzica w szpitalu, w przypadku kiedy pacjentem jest małoletnie dziecko, wsparcie tłumacza, a także transport medyczny do kraju. Oprócz opieki zdrowotnej, ubezpieczenie turystyczne PZU, czy też ubezpieczenie turystyczne Warta pokrywa koszty szkód wyrządzonych przez ubezpieczonego. Turystyczne OC przydaje się, kiedy na przykład przebywające za granicą dziecko, spowoduje kosztowne szkody. Ubezpieczenie turystyczne od następstw nieszczęśliwych wypadków zabezpieczy nas w przypadku konieczności podjęcia rehabilitacji czy kosztownego leczenia uszczerbku na zdrowiu, będącego następstwem wypadku w podróży. Korzystając z renomowanych firm ubezpieczeniowych takich jak Warta, ubezpieczenie turystyczne da nam pewność ii spokój podczas podróży naszej i naszych najbliższych. Sprawdzone firmy ubezpieczeniowe takie jak PZU ubezpieczenia turystyczne oferują na bardzo wysokim poziomie, dające maksimum ochrony przy niewielkim nakładzie finansowym.

Ubezpieczenie turystyczne gwarancją spokoju o siebie i najbliższych

Zakup polisy ubezpieczenia turystycznego PZU, czy też ubezpieczenia turystycznego Warta pozwoli nam zaplanować spokojne, bezpieczne i beztroskie wakacje. Nie musimy obawiać się o zgubiony bagaż, ponieważ ubezpieczenie gwarantuje pomoc w jego odnalezieniu, a także środki na zakup niezbędnych rzeczy oraz odszkodowanie za związane z tym zdarzeniem problemy. Skradziony sprzęt elektroniczny również nie będzie spędzał snu z powiek, ubezpieczenie turystyczne zapewnia bowiem zwrot kosztów sprzętu. Kiedy w egzotycznym kraju będziemy potrzebować pomocy prawnej czy też pomocy tłumacza, polisa zagwarantuje nam szybki dostęp do odpowiednio wykwalifikowanej osoby, która zapewni nam pomoc.