Kocia karma

jaką karmą powinien jeść kot

Odpowiednia karma dla kota do podstawa dla jego prawidłowego rozwoju zarówno fizycznego, jak i emocjonalnego. Zdrowy kot, to szczęśliwy kot, jednak każde z tych zwierząt potrzebuje innego rodzaju pokarmu, indywidualnie dostosowanego do swoich preferencji. Co więc możemy kotu zaserwować, aby dostarczyć mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych?

kocia karma

Co dobre dla Ciebie, nie musi być dobre dla zwierzaka

Umówmy się, karmienie kota, jak i innych zwierząt domowych, jedzeniem przeznaczonym dla człowieka nie jest najlepszym rozwiązaniem i może przynieść jedynie więcej szkody niż pożytku. Eksperci stanowczo odradzają dokarmianie zwierząt przekąskami z naszego talerza. Do karmienia naszych czworonogów służą specjalnie zbilansowane karmy zawierające odpowiednią ilość składników odżywczych. Nieodpowiednio dobrana dieta  dla kota może być przyczyną jego otyłości, co z kolei znacząco wpłynie na poważne problemy z układem krążenia. Mogą się pojawić również problemy z poruszaniem oraz cukrzyca.

mokra karma dla kota

Mokra karma dla kota istotna w jego żywieniu

Podstawowy element w każdej kociej diecie powinna stanowić mokra karma dla kota, ponieważ zarówno wilgotność, jak i ilość mięsa w tego rodzaju pokarmach oscyluje na poziomie 80 procent. Mokra karma dla kota dostarcza mu niezbędnego białka, tłuszczy (około 30 proc.) oraz węglowodanów. Oczywiście, każdy kot potrzebuje innego rodzaju karmy głównie z uwagi na walor smakowy. Koty to dość wybredne stworzenia, a ich gusta kulinarne są bardzo różne. Jedne mogą preferować wyłącznie kurczaka, inne z kolei przepadają za łososiem czy też cielęciną. Na szczęście producenci karmy zadbali o kocie podniebienia i dziś można już kupić karmę o praktycznie każdym ulubionym przez koty smaku.