Korytko ściekowe drogowe o wszechstronnym zastosowaniu

korytko betonowe

Ostatnimi czasy opady deszczu w Polsce są coraz intensywniejsze. Regularnie dochodzi do podtopień ulic w miastach i poza nimi. Dlatego też koniecznością jest wzmacnianie systemów kanalizacyjnych. Niemniej jednak systemy te są użyteczne dopiero w momencie, gdy woda zostanie do nich odprowadzona. Służą temu między innymi korytka ściekowe drogowe. Z artykułu dowiesz się więcej o korytkach ściekowych o wszechstronnym zastosowaniu.


Czym jest korytko ściekowe drogowe?


Korytka ściekowe to konstrukcje betonowe stanowiące obrzeża kostki brukowej lub chodnikowej. Sprawdzają się doskonale jako elementy rozdzielające część drogi przeznaczoną dla pieszych od jezdni. Stanowią swoistą barierę, jasno wytyczając granice. Jednak oczywiście nie to jest ich główną funkcją. Korytko ściekowe drogowe ma przede wszystkim zbierać i odprowadzać nadmiar wody.

Są wykonywane z najwyższej jakości betonu. Wszystko po to, aby uzyskać najlepsze możliwe parametry wytrzymałościowe. Betonowe korytka doskonale znoszą próbę czasu, sprawnie służąc przez długie lata. Jednak to nie jedyna ich zaleta. Korytka ściekowe z betonu to konstrukcje:
● proste w montażu,
● estetyczne,
● o wszechstronnym zastosowaniu.


Dla kogo korytko ściekowe betonowe?


Betonowe korytka często nazywa się drogowymi. Nic w tym dziwnego, w końcu ich głównym przeznaczeniem jest montaż na obrzeżach jezdni, w celu odprowadzenia z nich nadmiaru wody. To bardzo ważne zastosowanie tego typu produktów. Woda zalegająca na jezdni stanowi bowiem realne zagrożenie dla uczestników ruchu. Jednak nasze korytko ściekowe betonowe znajdzie zastosowanie również w wielu innych przypadkach. Warto wykorzystać je w takich miejscach jak:
● parkingi,
● place,
● deptaki,
● podjazdy
● ogrody.

Warto podkreślić, że oferujemy korytko ściekowe przejazdowe. Co to oznacza? Otóż kształt i głębokość umożliwiają komfortowe i bezpieczne przejechanie przez zagłębienie. Dzięki temu korytko ściekowe drogowe sprawdzi się nie tylko na obrzeżach jezdni, jako ograniczenie jej od chodnika. Doskonale spisze się również jako zakończenie pochyłego podjazdu czy nawet przy wjeździe do garażu.


Korytka ściekowe najwyższej jakości


Do produkcji korytek ściekowych wykorzystywany jest najwyższej jakości beton, powstający na bazie cementu portlandzkiego. Zastosowanie najlepszych materiałów w połączeniu z pracą najlepszych inżynierów umożliwia opracowanie idealnych kształtów i wymiarów. Powstała konstrukcja daje gwarancję użyteczności produktu. Każde korytko ściekowe drogowe, musi posiadać jakość zgodną z najbardziej restrykcyjnymi normami europejskimi. Korytka ściekowe to produkty, które służą przez wiele lat.